За завищені доходи в деклараціях можуть притягнути до кримінальної відповідальності

ДФС у листі від 25.09.2015 р. № 8960/С/99-99-10-03-02-14 повідомляє: при внесенні недостовірних даних до податкової декларації, у тому числі коли дохід завищений, такі дії можуть мати правові наслідки у вигляді притягнення до кримінальної відповідальності за ст. 366 Кримінального кодексу України (передбачена відповідальність за службове підроблення, тобто внесення службовою особою до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, інше підроблення документів, а також складання та видача завідомо неправдивих документів).

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 25.09.2015 р. № 8960/С/99-99-10-03-02-14

Щодо відповідальності за внесення недостовірних даних до податкової декларації

Державна фіскальна служба України розглянула Ваше звернення <…> та в межах компетенції повідомляє.

Статтею 358 Кримінального кодексу України (далі — Кодекс) передбачена відповідальність за підроблення посвідчення або іншого офіційного документа, який видається чи посвідчується підприємством, установою, організацією, громадянином-підприємцем, приватним нотаріусом, аудитором чи іншою особою, яка має право видавати чи посвідчувати такі документи, і який надає права або звільняє від обов’язків, з метою використання його як підроблювачем, так і іншою особою.

Статтею 366 Кодексу передбачена відповідальність за службове підроблення, тобто внесення службовою особою до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, інше підроблення документів, а також складання і видача завідомо неправдивих документів.

Таким чином, при внесенні недостовірних даних до податкової декларації, у тому числі коли дохід завищений, такі дії можуть мати правові наслідки у вигляді притягнення до кримінальної відповідальності.

Водночас, відповідно до статті 17 Кримінального процесуального кодексу України, особа вважається невинуватою у вчиненні кримінального правопорушення і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено у порядку, передбаченому цим Кодексом, і встановлено обвинувальним вироком суду, що набрав законної сили.

Голова

Р.М. Насіров