Якщо податкова накладна не платнику ПДВ — штрафи за її нереєстрацію відсутні

ДФСУ в листі від 21.10.2015 р. № 22213/6/99-99-19-03-02-15 нагадала про порядок реєстрації податкових накладних і розрахунків коригування до податкових накладних у ЄРПН.

Зокрема, податкові накладні, які не надаються покупцю, а також податкові накладні, складені за операціями з постачання товарів/послуг, які звільнені від оподаткування, підлягають реєстрації в ЄРПН. Реєстрація податкових накладних і/або розрахунків коригування до податкових накладних у ЄРПН здійснюється не пізніше 15 календарних днів, наступних за датою їх складання (п. 201.10 ПКУ).

Також податківці згадали про порушення строків реєстрації податкових накладних, що підлягають наданню покупцям — платникам ПДВ, і розрахунків коригування до таких податкових накладних у ЄРПН. У такому разі до платників податків застосовуються штрафи відповідно до ст. 1201 ПКУ.

 

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 21.10.2015 р. № 22213/6/99-99-19-03-02-15

Щодо реєстрації податкових накладних та розрахунків коригування до податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних

Державна фіскальна служба України розглянула звернення платника податку щодо реєстрації податкових накладних та розрахунків коригування до податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) та повідомляє.

Пунктом 201.10 статті 201 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), визначено, що податкові накладні, які не надаються покупцю, а також податкові накладні, складені за операціями з постачання товарів/послуг, які звільнені від оподаткування, підлягають реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН). Реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у ЄРПН здійснюється не пізніше п’ятнадцяти календарних днів, наступних за датою їх складання.

У разі порушення термінів реєстрації податкових накладних, що підлягають наданню покупцям-платникам податку на додану вартість, та розрахунків коригування до таких податкових накладних в ЄРПН до платників податків застосовуються штрафи відповідно до статті 1201 ПКУ.

Отже, штрафи за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних/розрахунків коригування до них в ЄРПН застосовуються у разі, якщо такі податкові накладні/розрахунки коригування до них підлягають наданню покупцям-платникам ПДВ.

Голова

Р. Насіров